طراحی سربرگ، چاپ سربرگ، نمونه سربرگ

چاپ ست اداری و ست چاپی شرکت شامل چاپ سربرگ، چاپ پاکت، چاپ کارت ویزیت و … می شود  که برای انجام مکاتبات و نامه تجاری و اداری توسط شرکت ها و سازمان ها استفاده می گردد.سربرگ شرکت معرف و هویت سازمانی هر کسب و کاری است.

Running Sneakers | Nike Shoes

با چاپ سربرگ اداری و شرکتی ،علاوه بر رفع نیاز ملزومات اولیه سازمانی می توان با استفاده از طراحی و چاپ سربرگ مناسب تبلیغ کوچک و کم هزینه و در عین حال با تاثیر بسیارقوی برای جذب مخاطب داشته باشیم.

 طراحی سربرگ و چاپ سربرگ شرکت باید طوری انجام شود که تصویر بسیار مناسبی برای سازمان یا موسسه مربوط پدید آورد. باید به عنوان تبلیغی کارساز برای سازمان باشد، در یک اداره دولتی یا سازمان، نامه کارکردهای متعددی دارد: از جمله انتقال اندیشه ها و افکار به روی کاغذ، ثبت نظرات مهم و همچنین ثبت دائمی ایده ها و پیشنهادات. در طراحی انواع سربرگ باید هدف اصلی آن یعنی محیطی برای ارائه پیام، اندازه و شکل حروف، و همچنین پیامی را که باید با هویت یا فعالیت سازمان مربوط باشد، منتقل شود

نوع کاغذ، رنگ، فونت، باید در هنگام طراحی باید در نظر گرفته شود.

نوع سربرگ: A4، A5 یا ست سربرگ A4 و A5

جنس سربرگ: تحریر 100 گرمی

سایر امکانات: امکان چاپ سربرگ با سرچسب و بدون سرچسب، امکان چاپ سربرگ دورو در پک ترکیبی سربرگ A4 و A5

بخشهایی که باید در چاپ سربرگ لحاظ شود:

  1. نام سازمان یا اداره
  2. نشانه یا حروف نشانه سازمان
  3. آدرس پستی
  4. شماره تلفن
  5. شماره فاکس یا تلفکس
  6. در شرکت های بزرگ گاهی ممکن است که نام هیئت مدیره در سربرگ درج شود

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری از شرکت یا سازمان را درهنگام چاپ سربرگ اداری درج کنید، طرح سربرگ باید به دقت انتخاب شود، حروف باید کوچک و خوانا، فضای خالی بقدر کافی برای نوشتن نامه باشد. نشانه یا حرف نشانه نباید پیش از حد جلب توجه کند، اما باید در مکان ثابتی باشد، زیرا معرف شرکت یا اداره است، نشانه می تواند در وسط، حاشیه سمت راست یا چپ و یا به صورت عمودی در حاشیه کاغذ جای گیرد، طرح چاپ شده در سربرگ می تواند به صورت متقارن و یا نامتقارن باشد.

محل درج آدرس و شماره تلفن در چاپ سربرگ :

به دلیل آن که نامه جواب و پاسخی را به همراه خواهد داشت، ضروری است که آدرس،  کلیه شماره تلفن های مربوط، فکس به طور کامل و واضح در سر برگ چاپ و درج شود. بهتر است که کد پستی و نیز کد تلفن در سربرگ چاپ یا درج شود، مکان قرارگیری این اطلاعات باید با مکان قرارگیری نشانه تقریبا هماهنگ باشد، اگر نشانه در وسط کاغذ قرار دارد، آدرس نیز باید در زیر آن قرار گیرد، اگرنشانه به طور نامتقارن قرار گرفته است، مکان قرارگیری آدرس می تواند به حفظ توازن صفحه کمک کند.

سربرگ، پاکت و کارت ویزیت وقتی شما این موارد نام می برید همه آنها از یک نوع خانواده و در واقع هویت سازمانی شما می باشند، ترکیب بندی لوگو و نام شرکت، آدرس و اطلاعات تماس و ایمیل ، رنگ و نحوه جانمایی آنها باعث ایجاد چهره ای منسجم از شرکت شما می شود، تمام این موارد سربرگ ، پاکت ، کارت ویزیت ابتدایی ترین روش برند سازی و ابزار تبلیغاتی چاپی با هزینه کم شناخته می شوند.

 کاج پاکت آماده است تا ضمن طراحی سر برگ مناسب برای کسب و کار شما اقدام به چاپ سر برگ در اندازه های مختلف نماید

چاپ سربرگ